چقدر به ايرانی بودن خودمان افتخار می کنيم ؟!

خنده های تو 21.gif ،  گریه های او ! 20.gif 

zohreh2.jpg

همه می گن ما ایرانیان ملت گل و بلبل هستیم ! ما خیلی با فرهنگیم ، تمدن ایران رو که نمی شه نادیده گرفت ، جهان جیره خوار تمدن و فرهنگ ایرانیه ، ما بودیم که یونانیان از ما آموختن و تمدن غرب رو شکل دادن . اولین منشور حقوق بشر توسط "کوروش کبیر" صادر شده و حالا کلی بهش می نازیم .

 می دونین چیه ، اگه بخوایم همین جوری به گذشته مون افتخار کنیم ، به جایی می رسیم که بهش می گن " خودشیفتگی " و ممکنه کار دست مون بده !

اما بیاییم یه نمه کلاه نداشته مون رو قاضی کنیم و خودمون رو محک بزنیم ببینیم واقعا با فرهنگ هستیم ؟ اصلا شبیه ی آدمای با تمدن چند هزار ساله هستیم ؟ ما ایرانیا رو چی شده؟

یکی از فاکتور های مهم در جوامع پیشرفته ، رعایت حق و حقوق دیگرونه ، مردم مون رعایت حقوق هم رو می کنن ؟

 اصلا جای دوری نریم همین دور بر برگردین ، منو ببین ، خودت رو ، دوستت رو و خوانواده تو ، واقعا ما چقدر رعایت حق و حقوق دیگرون رو می کنیم ؟

آخرین باری که  اتفاق بدی  واسه دوست بی معرفتت  پیش اومده و تو خوشحال نشدی کی بود؟ کی بود واسه به خاک سیاه نشستن دشمنت غصه دار شدی ؟ کی واسه یه آدم گناهکار قطره اشکی ریختی ؟

نمی دونم ، نمی دونم چرا ما همیشه شادی خودمون رو  ، روی ویرانه های غصه های دیگرون می سازیم! چرا به هم احترام نمی ذاریم ؟ چرا وقتی می خوایم بگیم خوبیم حتما باید دیگرون رو بد جلوه بدیم ؟ قرار نیست ما برای خوب بودن بارون آفتاب رو انکار کنیم ! همین جوری هم می شه بارون رو دوست داشت بدون این که زیر آب آفتاب رو زد ، نه ؟

با این مقدمه می خوام بگم عجب نامردی بود اون کسی که واسه اولین بار خواست با آبروی دختری از جامعه ی ایران بازی کنه . یه آدم حقیر و مفلوک و بیچاره که نه تنها خواست با آبروی یه دختر بازی کنه بلکه با آبروی تموم دخترای ایرانی بازی کرد ! نه نه چرا فقط دختر ، اون شخصیت و کیان خونوادگی ایرانیان رو زیر سوال برد.

 به نظر من این مهم نیست که اتفاق زهرا امیر ابراهیمی درسته یا نه ، حیطه خصوصی افراد به کسی ربطی نداره . اگرم درست باشه همین که یه اشتباه و گناه رو کسایی ترویج بدن و تو همه جا جار بزنن، گناهی کمتر از اون نکردن .

این روزا هر کی به من رسید گفت : قضیه چیه ؟ درسته ؟  و من با نگاه کنجکاوانه بهش گفتم به ما ربطی داره ؟ البته به کسایی که می تونستم بگم این جوری گفتم .

بیچاره خودش که همش همه چی رو تکذیب کرده و جالبه خانوم احمدی هم با بابا ش تماس گرفته و اونم گفته " دخترم  گناهی نداره . چرا مردم تیشه به ریشه یه دختر جوون می زنن ؟ چرا جلو پیشرفتش رو می گیرن ؟ بعد این ماجرا ما باید خونه مون رو ببریم تو جنگل و بیابون تا دور از همه ی مردم زندگی عادی مون رو سر بگیریم و "

می گن یه آدم دیوونه یه سنگی رو تو چاه می اندازه و هزاران عاقل نمی تونن در بیارن اینه دیگه . قابل گفتن نیست که خود امیر ابراهیمی چه آسیبی  دیده و می بینه .

خدایا ، به ما درست زندگی کردن رو بیاموز ، به ما بیاموز که به آدمای دنیا احترام بذاریم . به  خاطر تثبیت شخصیت خود ، شخصیت دیگرون رو لگد مال نکنیم و

امیدوارباشیم زهرا امیر ابراهیمی آخرین قربانی این اتفاق پلید باشه ، حکایتی که قبلا "دخترای تبریزی "،" زیبا بروفه" و "پیام صابری" ،" نیما مسیحا" ووو قرباتیان آن بودن .

 

/ 24 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باران پاییزی

سلام اين خبر رو اولين بار از يک مرد شنيدم که از آشناهامون بود و داشت برای برادرش تعريف می کرد. بعد از اون در يک جمع دوستانه يکی ديگه از آشناها اين موضوع رو عنوان کرد که اتفاقا اون هم يک مرد بود. اون لحظه به اين فکر کردم که اگر اين دو نفر دختر بودند شايد هيچ وقت موضوع رو برای دیگران با آب و تاب تعريف نمی کردند. به نظرم می اومد که دخترها شايد عمق فاجعه رو بيشتر حس کنند. اما روزهای بعد دخترهای زيادی رو ديدم که درباره اين خبر با هم صحبت می کردند و چقدر تاسف انگيز بود وقتی می ديدم که بعضی هاشون با چه لذتی اين کار می کنند. انگار نمی تونن موضوع بهتری برای خندیدن پیدا کنن. توی اون دنيا اون آدمی که اين کار زشت رو انجام داده بيشتر مجازات می شه يا ما که برای خنده و تفريح راجع به اين موضوع با ديگروون صحبت می کنيم؟ فکر می کنم گناه پخش کردن يک خبر کمتر از ساختن اون نباشه. گاهی انگار یادمون می ره که خدا واقعا جای حق نشسته ...

رزـمشکی ـ غم

سلام معلوم. باهات موافقم.دلم می خواد اونی که اين کارو کرده خفه کنم.البته هنرمنذا هم بايد يه کم بيشتر مواظب باشن. دلم گرفته می خوام برم. بای ذوست دلرم

دانيل استيل

واقعا متاسفم برای انسان هايی که رسالت خودشون تو زمين را فراموش کردن و کارشون شده پرده دری.و بدتر از اون تو ايرانی باشی با اين تمدن خيلی زشته اين کارا

مريم نی لبک

سلام. مگه با ما قهری مشتی؟ يه حسی به من می گه ازم دلگيری و واسه همين چند روزه.... بگذريم وقت کردی يه سری به ما بزن. حق نگهدارت

تمام میشود در چشم بر هم زدنی خوابی که از سرت برید من بودم بلک میزنی نمی اید نمیاید تا ادامه اش را ببینی در چشم بر هم زدنی تمام میشود sar nimizani :Xmontazeretaaaaaaaaaaaaam

هيوااااااااااااااااا

سلام فقط می تونم بگم متاسفم واسه اين ادمهای عقدهای که کار و زندگيشون شده سرک حريم خصوصی مردم خدايا ما را با نادانيمان تنها مگذار خدايا ما را با تنهائیمان تنها مگذار

شنل قرمزی

سلام معلوم جان....خبری از ما نمیگیری...یادی از ما نمیکنی......من ترجیح میدم وارد این جور حواشی نشم اما خبر جدید در مورد این موضوع: اشکان سالاری دوست پسر زهرا امیر ابراهیمی(عامل پخش فیلم ....)دستگیر شده و ۲۷ آذر در میدون انقلاب سنگسار میشه....امیدوارم درست شنیده باشمقربانت عزیز مهربون

اسمان بی ستاره

حتی اگر راست هم باشه ما حقه نظر دادن رو نداريم واقعا متاسفم برای حقارت بعضي ها ..........

رايانه چی !

ببينيد در اينکه زهرا اميرابراهيمی هم اشتباه بزرگی مرتکب شده شکی نيست و مردم ما هم مثل مردم سراسر دنيا در مورد مشاهير کنجکاوی نشان ميدهند و نمی شه گفت از اين واقعه ذوق زده شدن بلکه کاملا برعکس خيلی هم تاسف آور بود ولی قضيه سر اينه که چرا جامعه ما بايد اونقدر مردسالار فکر کنه که يک فردی مثل اشکان سالاری اين افتضاح رو فقط برای دختره آبروريزی بداند و از اين طرز تفکر استفاده ابزاری کنه ؟! مرد ايرانی نبايد يادش بره که نجابت مردمان اين سرزمين فقط شامل زنها نبوده . طبق سندهای تاریخی موجود ملت ما به رغم دیگر ملتها حتی از باستانی ترین زمانها پوشیدگی و وقار و شرمی که ناشی از نجابتشون بوده را در فرهنگمون دارن که صرفا ربطی هم به عقاید خاص دینی نداره . نجابت و وقار مردمان این سرزمین نباید در فرهنگ ما کمرنگ به نظر برسه و جامعه نباید به این سمت و سو بره که مرد ایرانی هرکاری دلش خواست میتونه تو زمان تجرد انجام بده بعد موقع زن گرفتن در به در دنبال دختر نجیب بگرده یا چشمش مدام این ور و آن ور بچرخه و بعد روی زنش تعصب ورزی کنه این واقعه بیشتر از این لحاظ منو متاثر میکنه .